kategorie

Kategorie

Producent

MORA NÓŻ BASIC Q511 STAL WĘGLOWA CRAFTLINE + ETUI

Dostepność: Dostępny
Numer katalogowy: 1
Cena: 19,00 PLN
Zakupy w systemie ratalnym Credit Agricole dostępne są od 300zł wartości zamówienia.
  • Opis przedmiotu

Tematem naszej aukcji jest

NÓŻ Z POCHWĄ

MORA BASIC Q511

 nr kat 230760100

Szwedzki nóż ogólnego przeznaczenia z ostrzem wykonanym ze stali węglowej o wysokiej agresywności cięcia. Nóż posiada profilowaną rękojeść w kolorze czerwonym. Nóż wyposażono pochwę z tworzywa sztucznego w kolorze szarym, która pewnie chroni nóż przed przypadkowym zgubieniem. 

Nowa jeszcze bardziej ergonomiczna rękojeść.

Specyfikacja przedmiotu

  • Stal - węglowa 
  • Rękojeść - tworzywo sztuczne koloru czerwonego 
  • Pochwa - tworzywo sztuczne koloru szarego 
  • Długość całkowita - 206 mm 
  • Długość ostrza ? 91 mm 
  • Szerokość ostrza - 18 mm 
  • Grubość ostrza ? 2,0 mm 
  • Producent: MORA OF SWEDEN / Szwecja

Opisy stali:

  

Stainless (S) - stal nierdzewna 

Ostrze noża jest wykonane ze stali nierdzewnej Sandvik 12C27, która w czasie procesu utwardzania przy wykorzystaniu ciekłego azotu o temperaturze -80 ° osiąga twardość HRC 57-58 w skali Rockwell. Stal Sandvik 12C27 zawiera 0,6% węgla i 13,5% chromu i charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na warunki zewnętrzne i rdzę. 

Carbon (C) - stal węglowa 

Ostrze noża wykonane ze stali węglowej jest zahartowane do twardości HRC 59-60, co zapewnia najlepsze właściwości tnące i ostrość w rozsądnej cenie. Ostrze ze stali węglowej po użyciu nabiera szarego koloru patyny, co nie ma najmniejszego negatywnego wpływu na wysoką jakość działania noża. Patyna powoduje, że nóż jest odporniejszy na korozję. Noże ze stali węglowej należy po użyciu umyć, wytrzeć, a następnie wysuszyć. 

Triflex (T) ? modyfikowana stal węglowa 

Stal ta jest najlepiej opisywana, jako materiał pomiędzy stalą węglową a laminatem z miększą powłoką na powierzchni, która znacznie poprawia wytrzymałość. Charakteryzuje się ona twardością HRC 59-60. Stal ta nie jest tak elastyczna i podatna na zginanie jak laminat. 

Laminated (L) - laminat 

Ten gatunek stali jest unikalny i charakterystyczny dla noży pochodzących od MORA OF SWEDEN. Rdzeń ostrza jest wykonany ze stali wysoko węglowej otoczonej przez miększą warstwę ze stali stopowej. Wysoka twardość ostrza (61 HRC) jest osiągana poprzez prawidłowe hartowanie, co zapewnia, że klinga posiada wyższą trwałość i wytrzymałość, a krawędź tnąca jest maksymalnie ostra przez bardzo długi czas. 

Producent: MORA OF SWEDEN / Szwecja