kategorie

NAC KOSIARKA SPALINOWA 5,75KM 50cm Z NAPĘDEM LS50-575-HS

producent: NAC
Dostepność: Dostępny
Numer katalogowy: LS50-575-HS
cena netto 909,76 PLN
cena brutto: 1119,00 PLN
  • Opis przedmiotu
  • Specyfikacja
Spalinowa kosiarka o symbolu LS 50-575-HS to urządzenie o szerokości roboczej 51 cm wyposażone we własny napęd, którego producentem jest renomowana firma NAC. W kosiarkach tej firmy montowane są nowoczesne, czterosuwowe, górnozaworowe silniki o nazwie NAC POWER. Silnik ten charakteryzuje się bezawaryjnością oraz oszczędnością w spalaniu paliwa. Istotnym elementem jego konstrukcji jest żeliwna tuleja cylindra, co bezpośrednio przekłada się na zwiększoną żywotność silnika.

Kosiarka została wyposażona w bardzo przydatną funkcję mielenia trawy.

Dzięki temu rozwiązaniu po koszeniu trawnik wygląda estetycznie a drobne cząstki kilkakrotnie pociętej trawy zostają wciśnięte w murawę i ulegając szybkiemu rozkładowi, stanowią naturalne substancje odżywcze gleby. Aby użytkownik mógł korzystać z tej funkcji kosiarkę wyposażono we wkładkę blokującą, specjalnie profilowany nóż oraz nadano obudowie specyficzny kształt.

Kosiarka została wyposażona w dodatkową funkcję wyrzutu bocznego trawy. Pozwala to użytkownikowi wybrać czy w danym momencie kosiarka ma zbierać trawę do kosza, mielić, wyrzucać do tyłu czy wyrzucać na bok. Funkcja ta jest bardzo przydatna przy zróżnicowanych trawnikach gdzie nie ma potrzeby zbierania całości skoszonej trawy do kosza.
 
Kosiarka ta jest wyposażona w wytrzymały silnik  NAC POWER o pojemności 173 cm3 i mocy maksymalnej 5.75 KM. Łożyskowane koła o powiększonej średnicy sprawiają że prowadzi się bardzo lekko i może być wykorzystywana do koszenia trawników o dużej powierzchni. Po uruchomieniu funkcji napędu jest on przekazywany za pomocą przekładni na tylne koła kosiarki. Urządzenie cechuje nowoczesna konstrukcja, zwarta, mocna stalowa obudowa i poręczny miękko wykończony uchwyt ułatwiający manewrowanie urządzeniem. W kosiarce został zamontowany 7 stopniowy centralny system regulacji wysokości koszenia od 2.5 do 7.5 cm.
 
Kosiarka wyposażona jest w siatkowy 60 litrowy kosz do zbierania trawy i mechanizm natychmiastowego zatrzymania noża tnącego oraz system samoczynnego mycia obudowy. Po podłączeniu węża ogrodowego z wodą za pomocą standardowej złączki i uruchomieniu kosiarki, samoczynnie umyje ona korpus z nagromadzonej na nim trawy i nalepionej ziemi.

Model urządzenia LS50-575-HS
Maksymalna moc silnika 5.75 KM
Pojemność silnika 173 cm3
Typ silnika NAC T-575 OHV czterosuwowy
Rodzaj silnika spalinowy górnozaworowy
Paliwo benzyna bezołowiowa
Prędkość obrotowa silnika 3000 obr/min
Szerokość robocza 51 cm
Typ kół łożyskowane
Funkcja napędu tak
Funkcja wyrzutu bocznego tak
Funkcja mielenia tak
System samoczynnego mycia obudowy tak
Rozmiar kół przednich 17 cm
Rozmiar kół tylnych 25 cm
Wyrzut trawy tylny/tylny do kosza/boczny
Typ kosza siatkowy
Pojemność kosza 60 litrów
Pojemność miski olejowej 0.6 litra
Pojemność zbiornika paliwa 1 litr
Przeniesienie napędu przekładnia pasowa
Zalecany rodzaj oleju SAE 30
Wysokość koszenia 25-75 mm
Regulacja wysokości koszenia centralna 7 stopniowa
Rodzaj obudowy stalowa
Rozruch ręczny
Waga urządzenia 38.5 kg.
Producent NAC
Okres gwarancji 24 miesiące (konsumencka)